Гост Народне библиотеке „Миодраг Борисављевић“ са темом Заборављени подстанари, био је др мед. Данијел Живановић, специјалиста физикалне медицине и рехабилитације.
Након Крагујевачке гимназије, завршио је Медицински факултет у Београду, Nedley Health Solutions – Nedley Depression Recovery Program (2014) и Специјализацију из физикалне медицине и рехабилитације (2021).
Ради у Заводу за здравствену заштиту радника железнице (као лекар опште праксе у амбулантама у Београду, Младеновцу и Руми) и Специјалној болници за неуролошка обољења и посттрауматска стања др Боривоје Гњатић, Стари Сланкамен.
Активан је члан Фондације „Здрав живот“ од 2014. године, уједно је члан одбора и главни предавач фондације, а од 2017. године др Живановић је председник фондације „Здрав живот“.
Организује и одржава здравствене семинаре и програме за унапређење телесног и менталног здравља, са акцентом на коришћење што природнијих метода лечења, као и промену животног стила, ради постизања трајног исцељења. Успешно је водио здравствене едукације радника и службеника у компанијама НИС (Нови Сад, Београд, Панчево, Зрењанин, Елемир, Шангај – Научни центар), Сименс (Нови Београд, Земун, Суботица).
Др Живановић у свом вишегодишњем искуству има предавања на здравствене теме у јавности широм земље: Београд, Нови Сад, Панчево, Суботица, Сомбор, Апатин, Ниш, Шид, Зрењанин, као и у иностранству (Требиње, Пула, Сакраменто, Мелбурн).
Организује и води специјалне здравствение програме и семинара на теме: „Унапредите функције мозга“ и „Како победити депресију?”
Вечерашња тема „Заборављени подстанари“, корисна, како људима који пате од одређених болести, тако и људима који су здрави, привукла је многе грађане, заинтересоване за додатну едукацију којом ће оплеменити свој живот.
Процењује се да наше тело насељава десет пута више микроорганизама него што имамо ћелија. Бактерије у цревима играју изузетно важну улогу у одржавању менталног и физичког здравља. Њихова улога није везана само за црева, већ утичу и на друге органе у нашем телу. Неки чак описују микробиом нашег црева као да је засебан орган. Оне нас снабдевају неким од основних хранљивих супстанци, сарађују са имуним системом, утичу на упалне процесе, срце, аутоимуне болести, рак, синтетишу витамин К, разлажу састојке хране које без њих не би могли варити, производе кратколанчане масне киселине (које хране ћелије цревне слузнице и одржавају здравље црева)…